Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
West End One Day Cup 5 16 Jan 21 Southern District
7/175(cc) BL McCormack 64* CM Russo 32 LS Murphy 30  D Drew 2/33 MJ Short 2/34
def West Torrens
135 D Drew 32  L Hatchett 3/20 S Gautam 3/20 T Riddle 2/21 SW Tanner 2/37
Bice Oval 
West End Mens 1st Grade 9 23 Jan 21
24 Jan 21
Southern District
102 D Sboro 43  BJ Fallon 4/33 B Pengelley 3/26 C Quinsey 2/0
and 90  BJ Fallon 4/21 J Patton 2/5 J Pengelley 2/10
def by Adelaide
138 J Ramage 38 S Rajesh 31 C Quinsey 28*  L Hatchett 5/46 T Riddle 3/34 S Gautam 2/12
and 153 J Patton 35 J Ramage 34 R Richardson 30  L Hatchett 5/45 S Gautam 3/33
Bice Oval 
West End Mens 2nd Grade 9 23 Jan 21 Adelaide
138 SG Darling 32  J Marshall 4/17
def by Southern District
8/139 J Hunter-Lees 51  D Mueller 4/30 BA Dingle 2/26
Glandore Oval 
Statewide Super Womens 1st Grade 3 24 Jan 21 Glenelg
5/162(cc) CA Webb 92*  K Armstrong 3/21
def Southern District
7/158(cc) S McKinnon 76  J Goodger-Chandler 3/23 E Larosa 2/26
Camden Oval 
West End Mens 3rd Grade 9 23 Jan 21 Southern District
drew Adelaide
Park 25 (Oval 2) 
West End Mens 4th Grade 9 23 Jan 21 Adelaide
drew Southern District
Park 23 (Bone Timber Reserve) 
Under 16 Red 7 16 Jan 21 Southern District
10/107 JR Campbell 31  S Turner 4/29 S Feleppa 3/12
def by West Torrens
7/184(cc) S Feleppa 68 S Turner 60  J Roberts 2/17 L Hagon 2/28 L Stewart 2/47
Eric Sutton Oval (Eric Sutton Reserve) 
Under 16 White 7 16 Jan 21 West Torrens
99 J Gray 28  F Seers 2/16 J Church 2/18 B Wilson 2/19 L Sorella 2/25
def Southern District
81 C Sullivan 31  N Fouyaxis 4/1 N Forby 2/16 J Haddad 2/24
Mitchell Oval 
Under 14 Red 7 16 Jan 21 Southern District
7/103(cc)  
def by West Torrens
1/104(cc) A Cappelluti 50* R Paul 35*  
O'Sullivan Beach Recreation Ground (O'Sullivan Beach Oval 1) 
Under 14 White 7 16 Jan 21 West Torrens
9/123(cc) M Wenz 31  K Nair 3/14
def by Southern District
1/128 A Gillies 64* BT Kennedy 39  
Lockleys North Primary School 
Ray Sutton Shield 5 6 Dec 20 Glenelg
8/189(cc) L Banyer 59 C Tregenza 32  M Roka 2/14 S White 2/29
def Southern District
7/91(cc) B Amos-Treloar 32  
Camden Oval 
Under 18 Shield 4 14 Jan 21 Woodville
6/184 ED Anderson 64 L Connors 36  TJ Stewart 3/34 H Shah 2/28
def Southern District
183 Z Campbell 58 H Shah 32 LS Murphy 27  H Walshaw 4/27 J Wilson 3/33 CJ O'Reilly 2/41
Woodville Oval 
West End Twenty20 Cup 5 12 Jan 21 Southern District
6/137 SW Tanner 38 MB Sugg 33  TJ Robins 3/32
def by East Torrens
5/168(cc) M Cormack 61* R King 42 MR Cranmer 39  S Gautam 3/14
Bice Oval 
Statewide Super Womens 1st Grade Twenty20 SF 20 Dec 20 Northern Districts
6/128(cc) JL Barsby 49 TJ McPharlin 28  G Kennedy 3/20 S McKinnon 2/31
def Southern District
8/112(cc)  SM Betts 4/20
Park 25 (Oval 1) 
Statewide Super Womens 2nd Grade Twenty20 GF 20 Dec 20 Southern District
92  SI Bansal 2/15 M Draycott 2/22 J Schneider 2/25
def by Kensington
1/144(cc) M Draycott 75* IC Panelli 36*  
Park 25 (Oval 2) 
Statewide Super Womens 2nd Grade 3 24 Jan 21 Southern District
drew Kensington
Burgess Oval